Принц-жаба

Принц-жаба

Дуже давно була собі принцеса, яка обожнювала всякі золоті дрібниці. Її улюбленою іграшкою була золота кулька.

 

  картинки до казки Принц-жаба

 

У жаркі дні вона любила сидіти в лісі у старого колодязя і підкидати свою золоту кульку.

Одного разу кулька вислизнула з її рук і впала в колодязь, який був таким глибоким, що принцеса навіть не бачила його дна.- О, Господи! Пропала моя золота кулька, - вигукнула принцеса і від горя заплакала.

 

  ілюстрації Принц жаба

 

Раптом вона почула голос:- Що сталося, принцеса?

Озирнулася принцеса і побачила жабу, що висунулася з води. - Ах, це ти, - сказала принцеса. - Якщо вже тобі так хочеться знати, я розстроїлася, тому що моя золота кулька впала в колодязь.- Я можу його дістати, - сказала жаба, - а що я отримаю за це в нагороду?- Усе, що хочеш, жабко. Хочеш мої перли і коштовності? - запропонувала принцеса. - А може хочеш мою золоту корону?- Навіщо мені корона? - заперечила жаба. - Ось якщо ти пообіцяєш, що я стану твоїм кращим другом, якщо запросиш мене до себе на обід і дозволиш мені спати у тебе удома, то я дістану твою кульку.

Принц жаба брати грім

 

- Гаразд, - погодилася принцеса, а про себе подумала, що жаба базікає нісенітницю. Стрибнула жаба в колодязь і через хвилину повернулася із золотою кулькою.

Як тільки жаба поклала кульку біля ніг принцеси, та підхопила улюблену іграшку і, не сказавши навіть "Спасибі", побігла додому.- Почекай, - закричала їй услід жаба. - Я не можу так швидко бігати.Але принцеса не звернула на неї уваги.

 

  ілюстрації казок брати грім

 

Принцеса зовсім забула про жабу.

Наступного дня, коли вона сіла з сім'єю обідати, почула як хтось шльопає мокрими лапами по мармурових сходинках палацу. Раптом почувся голос:- Принцеса, відчини двері!Принцеса з цікавістю побігла відчинити двері. На порозі побачила вона зелену, мокру жабу і швиденько закрила перед жабою двері.Король помітив те, що сталося і запитав:- Чи не велетень намагався тебе викрасти?- Ні, татусь, - відповіла принцеса - Усього лише навсего осоружна жаба.- Чого ж вона від тебе хоче? - запитав король.Поки принцеса про усе розповідала, знову постукали в двері.Впусти мене, принцеса, - благала жаба. - Невже ти забула свою обіцянку у колодязя з холодною водою? 

 

  Принц-жаба

 

Обіцянки треба виконувати, дочечка. Впусти жабу, - наказав король.


   

 

  принцеса цілує жабу

 

Із скривдженим обличчям пішла принцеса відкривати двері. Жаба пострибала до столу і сказала: - Підніми і посади мене поряд.- Не говори дурниць, - відповіла принцеса, але король так суворо на неї подивився, що принцеса тут же передумала.

Крісло було недостатньо високим і жаба зажадала, щоб її посадили на стіл. Розташувавшись на столі вона сказала:- Присунь мені свою золоту тарілку, щоб я могла разом з тобою пообідати.Принцеса виконала і це прохання, хоча апетит до обіду у неї зовсім пропав. Жаба наїлася усмак і сказала: - Я втомилася. Віднеси мене вгору, в твою кімнатку, щоб я могла поспати. 

 

  Принц-жаба картинка

 

Думка про те, їй доведеться спати в одній кімнаті з холодною, мокрою жабою так розстроїла принцесу, що вона знову була готова заплакати. Але король наказав:- Вирушай вгору. Не годиться відмовляти тому, хто допоміг в біді.

- Добре, татусь, - сказала принцеса і обережно, двома пальчиками узяла жабу, віднесла її у свою кімнату і посадила чимдалі від себе.Проте незабаром почула як жаба пристрибала до її ліжечка.- Я теж втомилася, - сказала жаба. - Візьми мене в ліжечко, бо поскаржуся королеві.Принцеса поклала жабу під ковдру. Зелена голова жаби лягла на пухнасту подушечку.

 

  українські казки

 

Коли принцеса знову лягла, то із здивуванням почула тихе схлипування.

- Що сталося, жабко? - запитала принцеса.- Я мріяла тільки про одне: знайти друга, - поскаржилася жаба. - Але ж ти мене зовсім не любиш. Краще вже мені повернутися в колодязь.Принцесі стало соромно.Сіла вона на краєчку  ліжечка і сказала:- Обіцяю бути твоїм другом.Цього разу вона сказала правду. Потім принцеса поцілувала жабу в маленьку зеленувату щічку і побажала їй добраніч. 

 

  Иллюстрация Принц-лягушка

 

В одну мить жаба перетворилася на прекрасного молодого принца. Принцеса дуже здивувалася і зраділа.Як і слід було чекати, принцеса і принц подружилися, а через декілька років зіграли вони весілля іі довго-довго жили щасливо разом.

Поділитись:

Теги казки: #жабка, #принц, #принцеса