Казки Навіщо дитині потрібні казки

Навіщо дитині потрібні казки

Дитячі психологи з'ясували, що відомі казки, які так люблять діти, які передаються з покоління в покоління, насичені матеріалом для емоційного та інтелектуального розвитку дитини.

Основна перевага таких казок, як «Ріпка», «Курочка Ряба», «Колобок» - це їх стислість. Вони так короткі, що малюк не встигає скучити. У той же час, вони володіють повноцінним завершеним сюжетом, що стрімко розвиваються протягом всієї історії. Казки розвивають пам'ять, мислення, увагу, навчають вважати, дають уявлення про причинно-наслідкових зв'язках, соціальних і моральних нормах, мови. Нарешті, що важливо, казки розвивають дитячу уяву.

Важко переоцінити обсяг інформації, який отримує дитина з казок. Він пізнає кольори, числа, види тварин та їх звички, отримує уявлення про добро і зло, про все, що оточує нас. Добрі історії формують у малюка правильний світогляд, вчить порядності та чесності. Що дуже важливо, казки дають поживу для перших роздумів дитини про мораль і моральність. Вони виховують і дають можливість батькам вступити в предметний діалог з дитиною про норми поведінки, не чекаючи, коли він їх порушить.

Разом з тим, не всі казки однозначні. Часом вони залишають місце для роздумів, і тут батькам важливо не нав'язувати дитині власну думку, а навчити його думати і висловлювати свою позицію.

Нарешті, читання дитині і обговорення з ним різних історій - це спосіб діалогу з малюком, який не так-то просто налагодити. Таке спільне проведення часу дозволить встановити дорогоцінне взаєморозуміння, якого так не вистачає деколи між батьками і дітьми. 

А якщо лінь читати, є белзіч аудіо-казок , з домогою яких Ви порините у чарівний казковий світ.